کاردانو ۱.۶ میلیون برابر از بیت کوین کم مصرف‌تر است

zahra اردیبهشت 7, 1400 0 دیدگاه

چارلز هاسکینسون، مدیرعامل IOHK، در مصاحبه‌ی اخیر فوربس، از اعتبار سبز کاردانو گفت و ادعا کرد که این بلاکچین ۱.۶ میلیون برابر کم مصرف‌تر از بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال، است.

 

این نظر هاسکینسون برای توضیح مهمترین مزیت اثبات سهام نسبت به اثبات کار است:

 

“مزیت اثبات سهام این است که شما برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسی میتواند یک بلوک ایجاد کند، هزینه‌ی سربار و انرژی زیادی پرداخت نمیکنید و این به بدان معنی است که میتوانید جادوی خود را در دو مرحله‌ی دیگر مصرف کنید.”

 

البته هاسکینسون تنها کسی نیست که مصرف انرژی بیت کوین را هدف گرفته است. كریس لارسن، بنیانگذار ریپل تا آنجا پیش رفت كه گفت بیت کوین باید از اتریوم در زمینه‌ی خروج از اثبات کار پیروی كند تا ارز برتر باقی بماند، حتی اگر چنین انتقالی از نظر فنی غیرممكن باشد.

 

نظرات در مورد تاثیرات CO2 بیت کوین به سرعت توسط طرفداران آن رد میشود. مطالعه‌ای که به طور مشترک توسط Square و Ark Invest انجام شده است نشان میدهد که بیت کوین حتی میتواند پذیرش مصرف انرژی سبز را تسریع کند.

 

تجاری سازی کاردانو

 

هاسکینسون اعلام کرد که از زمان ارائه هارد فورک ماری در ماه مارس(اسفند)، بیش از 10 هزار توکن بومی در کاردانو راه اندازی شده است.

 

به گفته‌ی این میلیاردر، پس از معرفی قراردادهای هوشمند با آلونزو در تابستان امسال، این پروژه بر فعال سازی توکن‌های حکومتی متمرکز خواهد شد که در حال حاضر تقریباً 20,000 شرکت کننده دارند.

 

هاسکینسون میگوید تجاری سازی کاردانو شامل استفاده از دولت‌های ملی و جذب میلیون‌ها کاربر است:

 

“پس از آغاز این موارد، تجاری سازی پلتفرم انجام میشود. ما حکومت‌ها را مجبور میکنیم تا کارهای جالبی انجام دهند و میلیون‌ها کاربر را از این طریق جذب میکنیم.

 

منبع: u.today 

0/5 (0 Reviews)
دربارهzahra safdari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *