بانک مرکزی کانادا درباره دارایی های “با ریسک بالا” مانند بیت کوین هشدار داد

zahra اردیبهشت 31, 1400 0 دیدگاه

امروز بانک کانادا با صدور اخطاری درباره ارزهای دیجیتال ، دارایی های این چنینی را “با ریسک بالا” توصیف کرد. اگر شما در زمره گروهی از سرمایه گذاران هستید که بیت کوین را در اوج 63000 دلاری خریداری کرده اید ، برای شما این ارزیابی احتمالاً جای تعجب ندارد.

 

بانک مرکزی کانادا در بررسی سالانه آسیب پذیری ها و خطرات موجود در بخش مالی ،گفت که علی رغم محبوبیت روزافزون ارزهای دیجیتال ،تخمین ارزش ذاتی دارایی هایی مانند بیت کوین و اتریوم ” بسیار دشوار است”.

 

 بیت کوین دیروز بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داد و به قیمت 30000 دلار کاهش یافت. اما معتقدان به رمزنگاری می گویند که چنین افتهایی غیر معمول نیست و حتی ممکن است برای بازار سالم باشد. بیت کوین در حال حاضر در قیمت حدود 40000 دلار معامله می شود.

 

این بانک دنیای رمزنگاری را در گزارش اخیر خود آسیب پذیر خواند زیرا به عنوان تهدیدی برای وضعیت مالی موجود در کشور تلقی می شود. بانک کانادا گفت ، کریپتو مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است و کل ارزش بازار آن از 200 میلیارد دلار در آغاز سال 2020(1399) به بیش از 2 تریلیون دلار در ماه می 2021( اردیبهشت 1400) افزایش یافته است.

 

این گزارش اضافه كرد كه “اگر یک شركت بزرگ فناوری اصطلاحاً Big Tech ،با یک پایگاه كاربری قابل توجه تصمیم به صدور ارز دیجیتالی بگیرد كه به عنوان وسیله پرداخت به طور گسترده ای مورد قبول واقع شود” ، رمزنگاری می تواند بیشتر یک كلاس دارایی و تهدید تبدیل شود.

 

این بانک به استیبل کوین ها اشاره کرد که دارای نوسانات کمی هستند که معمولاً به دلار فیات مانند دلار آمریکا یا حتی طلا وابسته هستند.

 

در این گزارش اگر چنین ارزهایی به دلار کانادا مورد حمایت دولت وابسته نباشند ، ممکن است به ضرر بانک تمام شود. بانک کانادا خاطرنشان کرد: “به طور قابل توجهی ، تا زمانی که استیبل کوین ها به طور انحصاری توسط دلار کانادا پشتیبانی نشوند ، تصویب گسترده آنها می تواند توانایی بانک در اجرای سیاست های پولی را کم کند و به عنوان آخرین وام دهنده عمل کند”.

 

ارزهای رمزپایه در کانادا بسیار محبوب هستند. این کشور در راه اندازی صندوق قابل معامله با ارز رمزپایه (ETF) ایالات متحده را شکست داد و اکنون هشت کشور در این زمینه فعالیت می کنند.

 

ETF محصولی سرمایه گذاری است که به مردم امکان می دهد سهامی را که نمایانگر دارایی خاصی هستند خریداری کنند. و ETF بیت کوین و اتریوم که در کانادا آغاز به کار کردند نشانه ای از جریان اصلی دنیای ارزهای دیجیتال بود

 

منبع: decrypt.co

0/5 (0 Reviews)
دربارهzahra safdari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *