افزایش سلطه دو بلاکچین کاردانو و پولکادات از نظر میزان دارایی استیک شده

zahra فروردین 31, 1400 0 دیدگاه

در حالی که سهام‌گذاری در شبکه‌های کاردانو و پولکادات در حال افزایش است و سلطه این دو بلاکچین از لحاظ میزان دارایی استیک شده گسترش پیدا کرده است ، میزان سرمایه استیک شده در شبکه تزوس به شدت سقوط کرده است.

طبق داده های وبسایت تحلیلی StakingRewards بلاکچین کاردانو با بیش از ۲۶.۴ میلیارد دلار ADA برای تامین امنیت شبکه آن، در صدر جدول قرار دارد. این مقدار ۷۳٪ از میزان کل ADA در گردش است. طبق برآوردهای این سایت سهام‌گذاران کاردانو سالانه حدود ۷.۲۲٪ پاداش دریافت می‌کنند.

پولکادات با ۲۲.۷ میلیارد دلار ارز DOT قفل شده در رتبه دوم قرار دارد. این میزان حدود ۶۴٪ از عرضه در گردش DOT است. سهام‌گذاران در شبکه پولکادات سالانه ۱۳٪ پاداش دریافت می‌کنند.

در حال حاضر کاردانو و پولکادات، ۷.۹٪ از ۶۲۰ میلیارد دلار دارایی قفل شده برای سهام‌گذاری در سرتاسر فضای ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهند.

شبکه سولانا هم اکنون با ۹.۴ میلیارد دلار ارزش کل قفل شده در سهام‌گذاری این شبکه ، از اتریوم ۲.۰ پیشی گرفته است و به جایگاه سوم رسیده است. SOL های استیک شده از عرضه در چرخش جدا می‌شوند، و به همین دلیل است حجم میزان سهام‌گذاری شده شبکه سولانا از ارزش بازار ۸ میلیارد دلاری آن بیشتر نشان داده می‌شود. سهام‌گذاران SOL سالانه ۱۱٪ سود دریافت می‌کنند.

Capture 2 300×221 – افزایش سلطه دو بلاکچین کاردانو و پولکادات از نظر میزان دارایی استیک شده

 

تزوس که زمانی پادشاه استیکینگ نام گذاری شده بود به جایگاه یازدهم سقوط کرده است. بر اساس آمار سایت Coingecko از لحاظ ارزش کلی بازار، ارز دیجیتال XTZ در جایگاه ۳۳ام قرار گرفت و اتریوم ۲.۰ با ۸.۲ میلیارد دلار ETH قفل شده در این شبکه در جایگاه چهارم قرار دارد.

 

منبع: cointelegraph

0/5 (0 Reviews)
دربارهzahra safdari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *